Austriackie Alpy

Polecamy zarówno latem jak i zimą

Tu mijać będziemy pagórkowate krajobrazy zlane słońcem i zasłane trawą, idealne dla oglądnia "okiem" kampera. Czeka nas prawdziwy odpoczynek na łonie natury. Oddech pełen zapachów tyrolskich, widok zielonych łąk, pasących się krów będą nam towarzyszyć na każdym kroku i w każdej wiosce. Alpy to niewątpliwie tereny oferujące najlepsze warunki i infrastrukturę narciarską w Europie - to ważne dla osób wybierających się tam zimą na narty.

Wiosna oraz narty to dobry pomysł na majówkę. Gdzie? Np. Austria: w Dolinie Stubai w Tyrolu, całoroczny Hintertux w dolinie Zillertal , czy Maso Corto w dolinie Val Senales w Południowym Tyrolu.

Nie będziemy tu opisywać tras narciarskich, w załączeniu tylko mapka, dla wtajemniczonych, czyli dla narciarzy i deskarzy – wszystko jasne.

Jeśli nie lubisz sportów zimowych zapewniam, że jest to miejsce w którym i tak nie będziesz się nudzić. Czekają na Ciebie kilometry tras pieszych wędrówek oraz tras rowerowych, klimatyczne drewniane schroniska z tarasami z widokiem na zaśnieżone górskie szczyty, pyszne knedle o rozmaitych smakach, ser Lagrein o winogronowym posmaku, żeberka palce lizać i Apple Strudel na deser. Latem zobaczymy krowy pasące się na zielonych pastwiskach.

Camper może stacjonować na specjalnym parkingu, miejscowość tworzy kilka zabudowań bazy hotelowej więc naprawdę trudno nie znaleźć przytoczonych miejsc. Jedyne co trzeba mieć na uwadze to ,że jesteśmy na granicy austriacko włoskiej i mamy podwójne nazewnictwo w obu językach. Baza hotelowa jest również do wykorzystania, oferuje np. baseny z widokiem na góry czy bilarda. W miejscowości mamy też tor saneczkowy, naprawdę niezła frajda, sanki wypożyczane są w ramach biletu. Na wysokości 2845 m, znajduje się schronisko Bella Vista. Na samą górę dostaniemy się gondolą w kilka minut, potem wędrówka, skuter górski lub narty, snowboard tudzież inny sprzęt w zależności od pory roku.

To świetne miejsce na opalanie, trzeba się tylko zaopatrzyć w kremy z dobrym filtrem. Na miejscu czeka na nas urzekający widok, pyszna kuchnia, bania na świeżym powietrzu a nawet igloo w który można spędzić noc, na lodowych łóżkach. Życie potrafi nas jednak wprawiać w zachwyt i urzekać mnóstwem niespodzianek.

PS: Wyjechaliśmy na noc, ten widok z drogi powrotnej potwierdza także tą tezę.

Koronawirus (COVID-19)

Jesteśmy świadomi sytuacji w jakiej się znajdujemy. Chcielibyśmy zapewnić, że nasz kamper przed każdym wypożyczeniem zawsze jest czyszczony i dezynfekowany, a z racji na warunki jest dodatkowo ozonowany.